مسیر – جهت آزمایش فناوری میلادی بالستیک

مسیر – جهت: آزمایش فناوری میلادی بالستیک روزنامه کره شمالی موشک بالستیک اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

نماد شهر شاهرود، عنوان شهروند افتخاری و گلبانگ سربلندی در مراسم نهایی همایش هر سال انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شهاب حسی

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

عبارات مهم : انجمن

نماد شهر شاهرود، عنوان شهروند افتخاری و گلبانگ سربلندی در مراسم نهایی همایش هر سال انجمن های دوست داران حافظ سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شهاب حسینی (بازیگر سینما و تئاتر) اهدا شد.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، سید شهاب حسینی بعد از دریافت نماد شهر شاهرود،گفت: باید به سمت ساخت فیلم بر اساس داستان، مفاهیم و مبانی ارزشمند موجود در آثار شاعران و عارفان بزرگ مانند حافظ حرکت کنیم، پیش قدم شدن ژانر باعشق عارفانه در سینما می تواند آثار جاودانه ای را خلق کند. افرادی که دست به قلم دارند؛ با تشکیل گروه هایی جهت استخراج مبانی عارفانه و خداجویانه ای که در فرهنگ و ادبیات کشور عزیزمان ایران وجود دارد می توانند به بارورشدن عرفان در سینما کمک کنند.

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

وی همچنین خاطرنشان کرد: بیش از هر چیزی باید بر اصالت فرهنگ، هنر و هویت سرزمین تأکید شود، امروزه مناسبات سیاسی دنیا به نحوی پیش می رود که بسیاری پرسشها پنهان می ماند و یکی از آن ها هویت سرزمین است که جهت حفظ این داشته های ارزشمند باید کوشا باشیم.

برنده جایزه نخل طلای عالی ترین بازیگری جشنواره بین المللی فیلم کن در ادامه سخنانش مطرح کرد: در شرایطی که اکثریت فیلم های ساخت ایران، متمرکز بر پایتخت هست؛ شهرهای متفاوتی مملو از استعداد و پتانسیل های عالی جهت آثار سینمایی بر اساس داستان های منطقه ای وجود دارد که این ظرفیت تا به امروز مغفول مانده و این مهم می طلبد تا به سوی خلق آثار سینمایی در شهرستان هایی مانند شاهرود نیز گامی به جلو برداریم.

شهاب حسینی در آخر سخنانش تأکید کرد: خلق آثار سینمایی بر اساس عرفان، فرهنگ و هنر ملیتی برگرفته از عرفای نامدار همچون؛ بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی می تواند هویت سینمای کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک سفیر به دنیا بیش از پیش معرفی کند؛ لذا با دانستن این امر باید به سمت تقویت پایه های عرفان در سینما حرکت کنیم.

دکتر مجید پازوکی هم در این مراسم که جمعه 3 آذر ماه در تالار پورسینای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد، در سخنانی به عنوان مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و دبیر همایش هر سال انجمن های دوست داران حافظ در شاهرود در مورد نماد شهر شاهرود گفت: نماد شهر شاهرود، یک نماد ملی است و حتی در شرکت ملل به عنوان نماد گفت وگوی تمدن ها و نماد ملی کشور عزیزمان ایران به ثبت رسیده هست. در سال 1361 در کوههای بلوار شاهرود در شمال شرق این شهر؛ آثاری از یک تمدن 3500 تا 4 هزار ساله پیدا شد که از این مجموعه آثار، بخشی از آن کوزه های گِلی و در واقع پیسوزهایی بود که مردم از آنها در آن زمان، به عنوان چراغ استفاده می کردند.
وی یادآور شد: به دستور مدیر جمهور وقت آقای خاتمی با همان ماتریال استاد رضا نوری از سفالگران توانا و مطرح شاهرود، از همین کوزه ها و پیسوزها تعداد 60 عدد را ساختند که به وسیله آقای خاتمی در شرکت ملل به رؤسای جمهور، سران کشورهای دنیا و دبیر کل شرکت ملل تقدیم شد و از آن به عنوان نماد ملی کشور عزیزمان ایران و نماد گفت وگوی تمدن ها نام بردند. این اثر ارزشمند تاریخی قرار است در شاهرود به وسعت 25 متر که به وسیله استاد رضا نوری ساخته شده است هست؛ در کوه بلوار شاهرود راه اندازی شود.

دکتر پازوکی در آخر سخنانش اظهار داشت: یکی از این 60 کوزه یا پیسوز که به وسیله آقای خاتمی به موزه شاهرود برگردانده شد؛ به عنوان نماد شهر شاهرود و نماد ملی کشور عزیزمان ایران به آقای شهاب حسینی به عنوان شهروند افتخاری شاهرود اهدا شد و همچنین جهت نخستین بار، از سوی انجمن دوستداران حافظ سراسر کشور و به وسیله استاد منصور پایمرد، مهران محمدی و دکتر بهادر باقری؛ نشان سفیران «حافظ» یا «گلبانگ سربلندی» تعدادی از هنرمندها به پاس قدردانی از زحمات آنها جهت توسعه، پیشبرد و پاسداشت فرهنگ و هنر ایرانی از جمله؛ شهاب حسینی، کیوان ساکت، اسرافیل شیرچی، حسین پرنیا، داوود میرباقری، سهیل محمودی، مهدی بهزادپور، سعدالله نصیری و علاء الدین یاسینی تقدیم شد.

در این مراسم همچنین آثار سفالی از ساخته های استاد رضا نوری و استاد مهدی پازوکی از سفالگران شاهرود و از طرف شورای شهر شاهرود آینه هخامنش به شهاب حسینی اهداء شد و از سوی شورای شهر بسطام نیز نشان سفال «چهار علی» به این بازیگر سینمای کشور عزیزمان ایران تقدیم شد.

در این مراسم، کیوان ساکت با ساز سه تار با صدای مهدی بهزادپور و بهنام ابوالقاسم با پیانو، حسین پرنیا با ساز سنتور با صدای محمد معتمدی، سعدالله نصیری نوازنده دیوان و خواننده کُرد و گروه «سماع» از مشهد به هنرنمایی پرداختند.

دکتر رضا چمن مدیر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، داوود میرباقری کارگردان تلویزیون و تئاتر، مهندس محسن احمدی شهردار شاهرود، مهندس محمدرضا هاشمی فرماندار و دکتر حسن حسینی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، استاد منصور پایمرد مدیر هیئت مدیره انجمن دوست داران حافظ دفتر شیراز، مهران محمدی مدیر عامل انجمن دوست داران حافظ دفتر شیراز، دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و دبیر همایش هر سال انجمن های دوست داران حافظ در شاهرود، دکتر بهادر باقری دانشیار زبان و ادبیات پارسی دانشگاه خوارزمی و مدیر اجرایی انجمن دوستداران حافظ دفتر تهران، اسرافیل شیرچی هنرمند خوشنویس، کیوان ساکت نوازنده تار و سه تار، حسین پرنیا نوازنده سنتور، سهیل محمودی شاعر، مهدی بهزادپور استاد آواز و خواننده، فاضل جمشیدی خواننده، سید علاءالدین یاسینی نوازنده دف و خواننده موسیقی آیینی و عرفانی کُردستان، محمد معتمدی خواننده، سعدالله نصیری نوازنده دیوان و خواننده کُرد، مسئولان دفاتر انجمن های دوست داران حافظ در شهرهای متفاوت کشور از حاضران این برنامه بودند.

نماد شهر شاهرود، عنوان شهروند افتخاری و گلبانگ سربلندی در مراسم نهایی همایش هر سال انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به شهاب حسی

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | شاهرود | ایرانی | شاهرود | خواننده | خواننده | نوازنده | ساخت ایران | شهاب حسینی

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

شهاب حسینی شهروند افتخاری کدام شهر شد؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs