مسیر – جهت آزمایش فناوری میلادی بالستیک

مسیر – جهت: آزمایش فناوری میلادی بالستیک روزنامه کره شمالی موشک بالستیک اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان ، توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده

سخنگوی وزارت کشور با تشریح کارها انجام شده است به وسیله وزارت کشور جهت زلزله زدگان، پرسشها حاشیه نشینی، صدور کارت‌های ملی هوشمند، مقابله با اعتیاد، کم کردن جرائ

اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان ، توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده

توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده / اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان

عبارات مهم : زلزله

سخنگوی وزارت کشور با تشریح کارها انجام شده است به وسیله وزارت کشور جهت زلزله زدگان، پرسشها حاشیه نشینی، صدور کارت های ملی هوشمند، مقابله با اعتیاد، کم کردن جرائم و …، گفت: طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان از مهمترین طرح هایی است که در روزهای گذشته به صورت اجرایی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در 31 استان کشور عملیاتی شد.

به گزارش ایسنا، سید سلمان سامانی در نشست خبری با حضور خبرنگاران که صبحگاه امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین کارها و تصمیماتی که در این دوره در شرکت ثبت احوال صورت گرفته شد، صدور کارت ملی هوشمند جهت تمام ایرانیان بود که با پیگیری های جدی شاهد بودیم بیش از 31 میلیون نفر از ایرانیان دارای کارت ملی هوشمند شدند.

اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان ، توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده

افزایش روزانه تقاضای دریافت کارت ملی هوشمند به 100 هزار نفر

وی ادامه داد: در چند روز گذشته شاهد بودیم رشد متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند در سراسر کشور به شکل معناداری اتفاق افتاده است و از روزی 30 هزار نفر به روزی حدود 100 هزار متقاضی زیاد کردن یافت. همچنین این کارت هوشمند ملی توان برنامه ریزی برنامه ریزان را ارتقاء می دهد و تصمیم گیری را جهت نظام برنامه ریزی ساده تر و دریافت خدمات را جهت مردم در حوزه های متفاوت قابل دسترس تر می کند.

سخنگوی وزارت کشور با تشریح کارها انجام شده است به وسیله وزارت کشور جهت زلزله زدگان، پرسشها حاشیه نشینی، صدور کارت‌های ملی هوشمند، مقابله با اعتیاد، کم کردن جرائ

به گفته وی، در صورتی که بتوانیم به 80 میلیون واجد کارت ملی هوشمند برسیم برنامه ریزی های اجرایی در خصوص برگزاری انتخابات از حیث تعداد واجدین شرایط، تعداد تعرفه ها و … ساده تر خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه صحبت هایش به بحث مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب های جدی نظام برنامه ریزی کشور نداشتن اطلاعات دقیق از افرادی است که نیازمند دریافت خدمات هستند. این تصمیم شرکت ثبت احوال فرصتی را فراهم می کند که در مدیریت بحران و توزیع اقلام امدادی و شیوه امدادرسانی به افراد نیازمند با اطلاعات دقیق و جامع تر در نظام مدیریت بحران ایجاد شود.

وی ادامه داد: در خصوص زلزله غرب کشور از همدلی و همراهی ملت کشور عزیزمان ایران جهت بازتوانی، نجات آسیب دیدگان در استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده این استان تقدیر می کنم. همچنین از کارها موثر نیروهای نظامی ذیل شرکت مدیریت بحران و نیروهای سپاه، ارتش، بسیج که در این بزنگاه به کمک مردم آمدند و کارها اثرگذاری انجام داده اند نیز تقدیر می کنم.

اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان ، توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده

سامانی همچنین در ادامه از جمعیت هلال احمر و تمام داوطلبان آن که در این حوزه کمک رسان ستاد مدیریت بحران بودند نیز قدردانی کرد.

وی همچنین به ارائه گزارشی از زلزله غرب کشور پرداخت و گفت: در مرحله اسکان اضطراری حدود 90 هزار چادر میان زلزله زدگان توزیع شد تا بتوانیم در مدت محدود اسکان اضطراری را شاهد باشیم که این اتفاق به خوبی انجام شد. همچنین در مرحله اسکان موقت نیز که به وسیله کانکس ها تامین شد با هماهنگی های مورد نیاز با نهادهای مذکور قرار شد که ظرف 45 روز کانکس های مورد نیاز زلزله زدگان را جهت اسکان موقت در اختیار آنان قرار دهیم که این کار نیز با کمک خدا و مردم و مسئولین محقق شد.

سخنگوی وزارت کشور با تشریح کارها انجام شده است به وسیله وزارت کشور جهت زلزله زدگان، پرسشها حاشیه نشینی، صدور کارت‌های ملی هوشمند، مقابله با اعتیاد، کم کردن جرائ

توزیع بیش از 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده غرب کشور

وی افزود: سپاه تعهد کرد که 8000 کانکس را در اختیار زلزله زدگان روستایی قرار دهد که این اتفاق افتاد و همچنین ارتش نیز تامین 2000 کانکس را جهت مناطق شهری تقبل کرد. لیکن بر اساس دستور تقسیم کار ملی امدادرسانی به روستاها بر عهده سپاه و در شهرها نیز بر عهده ارتش قرار گرفت.

اجرای طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان ، توزیع 13 هزار کانکس در مناطق زلزله زده

سخنگوی وزارت کشور اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز تهیه 1000 کانکس را به عهده گرفت که این امر نیز محقق شد. همچنین 2400 دستگاه کانکس نیز به وسیله کمک های مردمی جهت زلزله زدگان تامین شد که در نهایت 13 هزار و 400 کانکس تا امروز بر اساس وعده های داده شده است در مناطق زلزله زده قابل استفاده است.

به گفته وی حدود 1000 کانکس نیز به صورت مازاد و ذخیره در نظر گرفته شده است است که اگر کسی به هر دلیلی تا به امروز موفق به دریافت کانکس نشده است آن را دریافت کند. در حقیقت این 1000 کانکس هنوز راه اندازی نشده است و جهت موارد خاص در نظر گرفته شده است است.

سامانی همچنین به کمک های مالی که دولت تصویب کرد تا در اختیار زلزله زدگان قرار دهد نیز اشاره کرد و گفت: واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده به دو گروه تخریب کامل و تخریب جرئی تقسیم شدند و تصمیمات مهمی جهت آنها گرفته شد که تعدادی از این تصمیمات نیز اجرایی شد. بر اساس این تصمیمات در روستاها به هر واحدی که تخریب کامل شده است باشد 30 میلیون تومان وام و پنج میلیون تومان بلاعوض و سه میلیون تومان جهت خانوارهایی که کانکس دریافت نکنند در نظر گرفته شده است است.

جزییات ارائه تسهیلات به زلزله زدگان

وی ادامه داد: در شهرها هم 40 میلیون تومان وام، شش میلیون تومان بلاعوض و جهت کسانی که کانکس نخواهند و کمک مالی درخواست کنند پنج میلیون تومان پرداخت شده است است و جهت مواردی که منازل مسکونی نیاز به تعمیر داشته باشد نیز از یک تا دو میلیون تومان بر اساس میزان خسارت وارده به صورت بلاعوض و شش تا 12 میلیون تومان به صورت وام پرداخت شده است هست. از طرفی کمک هزینه معیشتی نیز جهت استمرار و امرار معاش زلزله زدگان در نظر گرفته شده است است که به هر خانوار دو میلیون تومان بلاعوض و 10 میلیون وام قابل پرداخت است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه طبق آمارهای جمع آوری شده است از سطح روستاها 1920 دِه در استان کرمانشاه تحت تاثیر زلزله قرار گرفتند گفت: از این تعداد 258 دِه بالای 50 درصد تخریب داشتند و از این 1920 دِه تا به امروز 1582 دِه به صورت واحد به واحد مورد ارزیابی قرار گرفتند و میزان خسارت ها نیز مشخص شد و در نهایت، دسته بندی در جهت پرداخت کمک به آنها نیز انجام شد.

از وضع مصوباتی که با حقوق مردم مغایرت دارد پیشگیری می شود

سامانی در ادامه به تفاهم نامه وزارت کشور با دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: مواردی که منجر به شکایت مردم شده است است و در دیوان عدالت اداری و هیات عمومی دیوان رای به ابطال مصوبه داده شده است است از مهمترین آنها عوارضی است که شورای شهر در ادوار متفاوت وضع کرده است و با تعامل با دیوان عدالت اداری احصا کردیم و به تمامی شوراهای اسلامی شهر و دِه ابلاغ کردیم که از وضع مصوباتی که با حقوق مردم مغایرت دارد پیشگیری شود.

وی همچنین با اشاره به کارها وزارت کشور راجع به مقابله با آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: مقابله با آسیب های اجتماعی یکی از مهمترین محورهای وزارت کشور در دولت دوازدهم است که با پیگیری های به عمل آمده در جلساتی در محضر مقام معظم رهبری گزارشات کاملی از کارها انجام شده، تصمیمات وزارت کشور و شورای اجتماعی به محضر ایشان اعلام شد و با توجه به اینکه مطالبه ایشان انجام کارها فوق العاده جهت برخورد و مقابله با آسیب های اجتماعی بود در شورای اجتماعی کشور این آسیب ها اولویت بندی شد و کارها دستگاه های متولی نیز مشخص و تقسیم کار ملی میان دستگاه ها صورت گرفت و همچنین با جدیت کارها فوق العاده موثری که باید دستگاه ها به آخر برسانند بررسی و به صورت مستمر به خدمت مقام معظم رهبری گزارش می شود.

سامانی در ادامه به بحث حاشیه نشینی اشاره کرد و ادامه داد: حاشیه نشینی و مقابله با آن از اولویت های مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اقدام عملی که در این حوزه انجام شد تاسیس دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی هستند. همچنین قرار است 100 تشکل مردمی در 10 مرکز استان و در هر مرکز استان در 10 محله حاشیه نشین و به عبارتی در 100 نقطه به صورت پایلوت در این دفاتر تسهیل گری مستقر شوند که وظایف آنها توانمندسازی، مهارت آموزی، همراهی و هماهنگی با مردم مناطق حاشیه نشین و آموزش آنها جهت تعامل زیاد با دستگاه های دولتی و ارتقای کیفیت زندگی آنان هست. این 100 دفتر تشکیل شده است اند و امروز کارگروه این 100 دفتر نیز برگزار شد. امیدواریم تا آخر امسال با شروع حرکت این دفاتر شاهد اقدام عملی موثر جهت مقابله با این آسیب باشیم.

رشد 14 درصدی کشفیات پلیس از مواد مخدر

سخنگوی وزارت کشور در ادامه به آسیب اجتماعی اعتیاد نیز اشاره کرد و گفت: طبق آماری که در هفته گذشته از ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت کردیم رشد 14 درصدی کشفیات پلیس از مواد مخدر را شاهد بودیم. همچنین طرح توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان نیز از مهمترین طرح هایی است که در روزهای گذشته به صورت اجرایی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در 31 استان کشور عملیاتی شد که با نظارت وزیر جهت صیانت از سرمایه های نوشکفته کشور عزیزمان ایران این طرح در حال اجراست.

سامانی خاطرنشان کرد: آماری که از اوضاع وقوع جرایم داشتیم بر طبق رصدها شاهد بودیم که در 9 ماهه ابتدایی امسال در بسیاری از جرایم کم کردن وجود داشته که خبر خوبی است و نشان می دهد که کارها انجام شده است در سنوات گذشته اثربخش بوده است.

وی در ادامه به بحث حاشیه نشینی نیز اشاره کرد و گفت: شاهد هستیم شهرستان های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران علی رغم نزدیکی به پایتخت و انتظار از توسعه یافتگی آنها، ولی به لحاظ شاخص توسعه یافتگی در اوضاع خوبی نبودند. بنابراین وزارت کشور مقرر شد که جلساتی یکسان با سایر وزارتخانه ها خصوصا وزارت بهداشت و درمان و راه و شهرسازی با عنوان شهرستان های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد و به صورت خاص تصمیماتی که نیاز است جهت ارتقای شاخص توسعه این شهرستان ها گرفته شود در وزارت کشور اتخاذ شود.

واژه های کلیدی: زلزله | میلیون | دریافت | وزارت کشور | وزارت بهداشت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs